Rôzne podoby lukostreľby

Rôzne podoby lukostreľby alebo Ázijská tradičná lukostreľba na Slovensku

Zámocká skupina historickej lukostreľby Aquilas o.z. Hlohovec, usporiadala začiatkom septembra v obci Chtelnica Otvorené majstrovstvá Slovenska v Ázijskej tradičnej lukostreľbe. Je to unikátny turnaj, ktorý svojím konceptom, obsahom a formou nemá obdobu na Slovensku a pravdepodobne ani v Európe. 

Na turnaji si lukostrelci mohli vyskúšať streľbu na historické terče najväčších lukostreleckých veľmocí Ázie: Japonska, Číny, Turecka, Bhutánu, Kórei, Tibetu a Mongolska. Terče  svojim vyobrazením, tvarom a vyhotovením čo najvernejšie ilustrovali tradičnú historickú lukostreľbu týchto krajín. Rovnako tak pravidlá jednotlivých stanovíšť a disciplín. Cieľom turnaja bolo priblížiť aj ľudom v strednej Európe významnú kapitolu svetovej historickej lukostreľby, zabaviť sa, zasúťažiť si, spoznať a prekonať vlastné limity. A že to nebolo vôbec jednoduché svedčia aj vzdialenosti terčov od 50 do 120 metrov čo samo o sebe naznačuje náročnosť turnaja. K špecifickému turnaju patria špecifické luky. To znamená: Luky a šípy z prírodných materiálov, povolená bola len moderná tetiva. Na turnaji sa strieľalo na sedem terčov po 10 šípov.

Z lukostreleckého klubu LK Sagittarius sa turnaja zúčastnil Martin Parnica ktorý vo svojej kategórii získal 3.miesto.SLA3D_Logo_clear_RGB.png
Facebook
Odkazy
Bleskovky

Okres Malacky od 31.5 2021 je v  I. stupni ostražitosti (žltá farba). V interiéri je povinné rúško a nie respirátor. V exteriéri je povinné prekrytie nosa a úst len na hromadných podujatiach.

...............................................................

Darujte 2 % z vašich daní

KLIKNI SEM

Podporili  nás
A_PRO_SPORT_logo_symbol_farebne_V_cmyk-p
© 2021 LK Sagittarius Malacky
  Všetky práva vyhradené