top of page

Majstrovstvá Slovenska SLA 3D 2021

Počas víkendu od 11. do 12. septembra sa na Duchonke uskutočnili Majstrovstvá Slovenska SLA 3D 2021.

Organizátori LK Epirus a LK Topoľ zabezpečovali súťaž po všetkých stránkach a zhostili sa ho so cťou počnúc odkomunikovaním pred začatím súťaže až po záverečný ceremoniál. Postarali sa nielen o výborný pretek hodný MSR, ale aj o 280 súťažiacich. Časový harmonogram MSR 3D 2021 začínal už v piatok 10.9. od 17.00 spustenou registráciou a sprístupnenou strelnicou.

V sobotu predchádzalo súťaži slávnostné otvorenie MSR 3D. Výnimočnú atmosféru podčiarkovalo predsúťažné napätie. Veď nás v sobotu čakali 2 trate a na každej 20 terčov v náročnom teréne. Celkom 40 vystrelených šípov ktoré rozhodnú o poradí. Rozhodovala čistá streľba a pokojná myseľ. "Lukostreľba je 90% o hlave" zaznievalo z davu na odľahčenie. Človek si to v prvom momente ani neuvedomi, ale následne presne zhodnotí, že akékoľvek zbytočné napätia či už v mysli alebo v duši znamenajú stratený šíp.

O rozptýlenie lukostreleckých chmárov do druhého súťažného dňa sa organizátori v sobotu postarali večerným kinom a retro párty priamo v areáli.

V nedeľu súťaž pokračovala novovytvorenými skupinami podľa výkonnosti zo soboty. Noví ľudia v skupine, novo postavené kolíky na trati a 3D zvieratká so zvedavosťou očakávali čo sa bude diať. Súťažiaci lukostrelci ešte viac. Čakalo nás 20 3D terčov, 20 šípov, na jemnú únavu z predchádzajúceho dňa sme nemysleli. Približne sme vedeli čo nás bude čakať. Posledný terč, posledný šíp a podpísanie bodovačky. Pre divízie s väčším počtom súťažiacich to bol medzikrok k záverečným rozstrelom pre prvých šiestich súťažiacich a posledná možnosť zvrátenia výsledku. Pre ostatných už oddych po súťaži sprevádzaný záverečným čakaním na výsledky.

Lukostrelcom nikto neuprie súťažnú dušu a každý by si zaslúžil ocenenie. Aj na to mysleli organizátori a pred odovzdaním medailí a pohárov bolo možné v tombole vyhrať skvelé ceny od veľkých 3D terčov až po užitočné drobnosti.

Nastala dlhoočakávaná chvíľa dekorovania súťažiacich.

Na MMSR 3D sme získali jednu striebornú a jednu bronzovú medailu a súčasne na MSR sme získali plakety za 1. a 3. miesto. Dalej sme sa umiestnili na 6, 7, 8, mieste.
Comentários


bottom of page