top of page

Južná 5 - 1.kolo - Zlatná na Ostrove - 19.04.2015

Týždeň po medzinárodnom turnaji v Hohenau sa členovia nášho klubu vybrali k Dunaju. Konkrétne do Zlatnej na Ostrove, kde sa konalo prvé kolo Južnej päťky. Vyzeralo to vcelku zaujímavo, keď sa za náš klub tejto pohárovej súťaže zúčastnilo 21 strelcov.

Začiatok súťaže bol sáce vcelku rozpačitý, lebo organizátori neodstránili staré orientačné značky, a tak sa podarilo časti súťažiacich stratiť v lužnom lese. Po úvodnom zdržaní sa však súťaž rozbehla naplno. V medzinárodnej konkurencii až 170 súťažiacich si náš tím viedol perfektne. Členom klubu sa podarilo hneď v tomto prvom kole získať päť medailí. Zlato si domov odniesli Erik Rusnák v kategórií juniorov, holý luk a Radoslav Mozner v kategórií mužov olympijsky luk. Striebro tentoraz získal Matej Cholek so svojim holým lukom v kategórii junior a po bronzovej medaile si odniesli Lucia Mašková v kategórií junior holý luk a Michelle Hladíková v kategórií lukov TRRB deti.

bottom of page